14.5.2018 / Gösterim Sayısı : 293

2018 Yılı 1. BGT Toplantısı

#2018 Yılı 1. BGT Toplantısı

Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü koordinatörlüğünde gerçekleştirilmekte olan Bölge Grup Toplantılarından (BGT) 2018 yılına ait birincisi, "Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğin geliştirilmesi, küçükbaş hayvan üretimi yapan çobanların sosyal ve ekonomik yönden vantajlı duruma getirilebilmesi" konu başlığı altında 08 Mayıs 2018 salı günü saat 10.00'da Burdur İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı Salonunda yapılmıştır.

Toplantıya İl Müdürü Oktay DARCAN, MAKÜ Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri, ile BATEM, MARİM, AKSAM, Eğirdir Su Ürünleri Araştırma İstasyonu, Antalya, Burdur, Denizli ve Isparta İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinden Şube Müdürleri ve teknik personel, Burdur, Antalya, Isparta, Denizli Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanları, Temsilcileri ve üreticiler katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan BATEM Araştırma Yayım Koordinatörü Zir.Yük.Müh. Ertuğrul TAŞTEKİN, 2018 yılı BGT ile ilgili alınan kararlar, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 

Ertuğrul TAŞTEKİN'in konuşmasının ardından İl Müdür Vekili Oktay DARCAN, İlimizdeki küçükbaş hayvancılığın önemine ve durumuna değinerek, toplantının da bölge hayvancılığına ve başta çobanlar olmak üzere sektöre katkılar sağlayacağını belirtti.

MAKÜ Veterinerlik Fakültesi Zootekni Ana Bilim Dalı üyesi Doç. Dr. Özkan ELMAZ; küçükbaş hayvancılık ve üreticiliği konusunda Burdur ve çevre İllerde uzun yıllar yaptığı çalışmalarını ve araştırmalarını sundu.

Toplantı MAKÜ Veteriner Fakültesinde bulunan küçükbaş hayvancılık ünitelerinin gezilmesini de içeren teknik geziler ile sona erdi.


''