23.5.2018 / Gösterim Sayısı : 266

İl Müdürlüğümüzde Dünya Süt Günü Kutlandı

#İl Müdürlüğümüzde Dünya Süt Günü Kutlandı

1956 yılında, sütün önemine dikkat çekmek amacıyla Uluslararası Sütçülük Federasyonu'nun (IDF) aldığı kararla 21 Mayıs "Dünya Süt Günü" olarak kutlanmaktadır. Ülkemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanan 21 Mayıs, insana doğumundan ölümüne karşılıksız sağlık vaat eden, doğanın beyaz mucizesi olan 'SÜT'ün öneminin vurgulandığı gündür. Bebeklikten çocukluğa, ergenlikten yaşlılığa, hayatımızın her döneminde vücudumuz için en gerekli besin maddelerinden biri olan süt, kalsiyum açısından zenginliği ile vücudumuz için hayati önem taşımaktadır.

İl Müdürlüğümüzce düzenlenen Dünya Süt Günü etkinliği çerçevesinde; sütün faydaları, süt içme alışkanlığının kazandırılması ve süt tüketiminin artırılması ile okullarda gıda güvenilirliği konularında, Şeker Ortaokulu 5. Sınıf öğrencilerine müdürlüğümüz toplantı salonunda bilgiler verildi.

İl Müdürü Oktay DARCAN öğrencilere "Süt her yaş döneminde sağlıklı bir gelişim ve sağlıklı bir hayat için büyük önem taşıyan bir besin maddesidir. Mutlaka süt ve süt ürünleri tüketin. Dünya Süt Günü dolayısıyla sizleri müdürlüğümüzde misafir etmekten mutluluk duyduk. İlerde sizlerde buralarda çalışan ve topluma yararlı işler yapan bireyler olacaksız. Süt gününüz kutlu olsun" dedi.

Öğrencilere çeşitli hediyelerin verildiği program, bilgilendirme broşürlerinin dağıtılması ile son buldu.


''