17.10.2018 / Gösterim Sayısı : 66

Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni Gerçekleşti

#Kadın Çiftçiler Ankara Final

Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Programı kapsamında Bucak, Gölhisar ve Karamanlı İlçelerimizde düzenlenen 32 saat Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri sonunda kadın girişimcilerimizin hazırlamış oldukları projeler arasında Haziran ayında Antalya İlinde düzenlenen bölge finalinde İlimizi temsil etmeye hak kazanan Bucak İlçemizden Kadın çiftçi Gülsüm GÜNEŞ'in "KOZADAN İPEĞE YOLCULUK" adlı projesi 16.10.2018 tarihinde Ankara'da yapılan Türkiye finalinde yarıştı.

16.10.2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı Dr.Bekir Pakdemirli ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un katılımıyla gerçekleşen Türkiye finalinde İlimizi temsil eden KOZADAN İPEĞE YOLCULUK adlı proje katılımcılardan tarafından beğeni ile karşılandı.

Törende Sn. Emine ERDOĞAN: " Yerli tohumun peşine düşelim devletimizin milli tarım seferberliğine katkı sağlayalım" derken; Dr. Pakdemirli : "odak noktası kırsal kadınlarımız olan faaliyetlerimiz kesintisiz devam edecektir" dedi.

İlimiz yapılan değerlendirmede ilk üç arasında yer alamadı ancak sonraki yıllar için önemli bir tecrübe edinildi. Tören sonunda dereceye girenlere Emine Erdoğan tarafından ödülleri takdim edildi. 

 


''