T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

12. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Sergisi 19-22 Eylül Tarihlerinde İlimizde Gerçekleştirildi

Yayın Tarihi : 21.09.2022
Sergi açılışına Burdur  Valisi Sayın Ali Arslantaş, AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik, Garnizon Komutanı P. Kom. Alb. Yavuz Çankaya, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz,  Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Yıldız, Vali Yardımcısı V. Bahri Gökalp, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, siyasi parti İl başkanları, İl Müdürümüz Mehmet TUĞRUL, Kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri  ve çok sayıda ziyaretçi katıldı. 
12. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması, 2021 yılında “Genel”, “Çiftçi”, “Öğrenci”, “Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları”, “Deniz Bank Çalışanları” ve bu yıl konusu “Çiftçi Varsa Hayat Var” olan “Tema” olmak üzere 6 farklı kategoride toplam 606 katılımcı 3997 eserle katılmıştı. Seçici kurul tarafından 19 eserin ödül alması uygun görülürken, 83 eser de sergileme ve albüm çalışması için belirlendi. Ayrıca ödül alan eserlerden bir tanesi Tarım ve Orman Bakanımız tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı Özel Ödülüne layık görülmüştü.
14.09.2020 tarihinde başlayıp, 18.06.2021 tarihinde sona eren 12. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren fotoğraflar 19-21 Eylül 2022 tarihleri arasında ilimizde sergilendi.