T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Teke Yöresi 8. Canlı Hayvan, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı Kapılarını Ziyaretçilere Açtı

Yayın Tarihi : 27.04.2023

Uzay Çatı Pazar Alanına kurulan Burdur Teke Yöresi 8. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı 27-30 Nisan tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuarda, tarımdaki son yenilikler ve teknolojik gelişmeler, büyük ve küçükbaş hayvanlar, çiftlik ekipmanları, genetik alanındaki son yenilikler görücüye çıktı. 

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan fuarın açılış töreni Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Burdur İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Tuğrul, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik ve Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, Resmi Kurum amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Basın Mensupları ve çok sayıda ziyaretçi ilgi gösterdi. 

Fuar açılışı; Protokol konuşmaları, ödül töreni ve plaket takdimi ile devam etti. Programın son bölümünde Vali Arslantaş ve beraberindeki protokol üyeleri tarafından kurdele kesilmesiyle fuarın resmi açılışı yapıldı ve fuar alanındaki stantlar gezildi. ​