T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

FAO-Türkiye Gıda ve Tarım Ortaklık Programı (FTPPII) Kapsamında İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Yayın Tarihi : 26.07.2023

FAO-Türkiye Gıda ve Tarım Ortaklık Programı (FTPPII) kapsamında Burdur İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün proje ortağı olduğu Kimseyi Geride Bırakma Projesi (GCP/SEC/018/TUR) ile Türkiye ve Orta Asya daki kırsal kesimde kadınların güçlendirilmesi ve kırsal geçim kaynaklarının iyileştirilmesi projesi kapsamında:

Burdur İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Burdur İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet TUĞRUL, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan ÖNER, MAKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs SAVİ ÇAKAR, TKDK Koordinatörü Mesut YILDIRAN, Burdur Ticaret İl Müdürü Aylin Sacide CANKAR, Burdur İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre AKALIN, KOSKEP Kobi Uzmanı Aybüke YAZAR ÖZEN, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mustafa YÜCE, Burdur İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürü Can ÖZKAYA, Ziraat Odası Başkanı Kemal KUBİLAY, İl Müdür Yardımcıları Erol KOÇ ve Mustafa AKGÜL, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ercan ÇELİK, FAO Proje Sorumlusu Elçin BERBER, FAO İletişim Uzmanı Nezih TAVAS, Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayım Daire Başkanlığından Aslı ÇAVUŞ ve Serap DOĞAN, Burdur Orman İşletme Müdürlüğü İşletme Görevlisi Nuri AKTAŞ, Kemer Karamanlı Yerel Eylem Planı Derneği Başkanı Ali İhsan BAŞER, Burdur İl Tarım ve Orman Müdürlüğü KAGEP Birim Teknik Personellerinin katılımları ile gerçekleştirilmiştir.

Proje Tacikistan, Türkiye (Burdur, Ordu, Kahramanmaraş), Özbekistan kırsal kesimde yaşayan kadınların ekonomik durumlarını iyileştirmeleri, iş ve kooperatif kurmaları için bilgi ve beceriler kazanmalarına yardımcı olmak ve aynı zamanda onları bulundukları toplumlarda değişim aktörleri olmaları için güçlendirmeyi hedeflemektedir.​​