T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Süt ve Sağım Hijyeni Paneli Düzenlendi

Yayın Tarihi : 13.10.2023

Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkalığını Koordinatörlüğünde, İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda Süt ve Sağım Hijyeni Paneli yapıldı.

Panele,  İl Müdürü Eyup Adıgüzel, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Veteriner Hekim Afşin Köker, Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkalığında görevli Selahattin Dal, Muzaffer Coşkun, Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk  Gündüzalp, Burdur Süt Üreticileri Birliği Başkanı Zeki Tanrıöver, STK Temsilcileri, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri ve kıymetli üreticilerimiz katılım sağladı

Açılış konuşmalarının ardından, İl Müdürü Eyup Adıgüzel konuşmasında “Süt ve sağım hijyeninin insan sağlığı doğrudan etkileyen önemi bir faktör olduğunu, Türkiye de bir değer olan Burdur sütünün hep birlikte yeni projelerle daha ileriye taşınacağını, modern hayvancılıkta yapılan geleneksel yanlışların düzeltilmesi noktasında eğitimlerin devam edeceği, işletme ziyareti yapılarak sorunların yerinde tespiti ile çözümler üretileceğini.” söyledi.

Panelin sonunda İl Müdürü Eyup Adıgüzel katkılarından dolayı Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Veteriner Hekim Afşin Köker’ e teşekkür plaketi ve panele katılan üreticilerimize hediyelerini takdim etti. Hediye takdiminin devamında, Burdur Süt Üreticileri Birliği Başkanı Zeki Tanrıöver İl Müdürü Eyup Adıgüzel’ e panelin düzenlenmesinden dolayı üreticileri adına teşekkür plaketi takdim etti.