T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Türkiye Yüzyılı Burdur Tarım ve Hayvancılık Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı

Yayın Tarihi : 22.10.2023

Burdur Valiliği koordinasyonunda, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Burdur Mehmet Ersoy Üniversitesi tarafından organize edilen "Türkiye Yüzyılı Burdur Tarım ve Hayvancılık Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı" düzenlendi.

Açılış konuşmasında, İlimiz Tarım ve Hayvancılığının tüm yönleriyle ele alınacağı çalıştayın hayırlı olmasını dileyen Sn. Valimiz, Tarımın Ülkelerin ana gündem konusu olduğuna dikkat çekti.

Bu çalıştay ile; Burdur Tarım ve Hayvancılığı ile ilgili konuların fikir telakkisi yapılarak, İlimiz Tarım ve Hayvancılığı için atılması gereken adımlar ve yol haritasının belirleneceğini ifade eden Sn. Valimiz, amacımız üreticimizin, çiftçimizin alın teri zayi olmadan, bu önemli sektörü Burdur'da daha ileri seviyelere nasıl taşıyabiliriz bunun gayreti içerisinde olacağız dedi.

Düzenlenen çalıştaya Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur Ak Parti Milletvekilleri Adem Korkmaz, Mustafa Oğuz, CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Hüseyin Dalgar, İl Müdürü Eyup Adıgüzel, Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Bozkurt, Kurum amirleri, STK Temsilcileri, birlik ve oda başkanları, konusunda uzman akademisyenler, teknik personel ve değerli üreticilerimiz katılım sağladı.