T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Burdur İlindeki Süt Sığırcılığı İşletmelerinin Ekonomik Verimliliğinin Artırılmasına Yönelik Standardizasyon Pilot Programı

Yayın Tarihi : 12.01.2024

Burdur Tarım İl Müdürlüğü ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi işbirliği ile yürütülen Burdur İlindeki Süt Sığırcılığı İşletmelerinin Ekonomik Verimliliğinin Arttırılmasına Yönelik Standardizasyon ve Belgelendirme Pilot Programı Projesinin saha çalışmalarının ilk adımı; Burdur Valisi Türker ÖKSÜZ, Burdur Ak Parti Millet Vekili Adem KORKMAZ, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin DALGAR, Burdur Tarım İl Müdürü Eyup ADIGÜZEL, TKDK Burdur İl Müdürü Mesut YILDIRAN ve Üretici Birlik Başkanlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Burdur İlindeki Süt Sığırcılığı İşletmelerinin Ekonomik Verimliliğinin Artırılmasına Yönelik Standardizasyon Pilot Programı kapsamında düzenlenen ilk çiftlik belgelendirme törenine ile start alan proje ile hayvan refahının arttırılması, mevzuata uygun koşullarda hayvancılık faaliyetlerinin sürdürülmesinin sağlanması ve teşvikinin hedeflenmekte. Bu önemli proje ile, pilot olarak seçilen Burdur ilinde bu çalışmadan elde edilen kazanımlar sonrasında programın Türkiye'de yaygınlaştırılarak hayvancılıkta standardizasyon ve modernizasyon konusunda geniş çapta bir ilerlemenin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.