T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Burdur Teke Yöresi 9. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı Kapılarını Açtı

Yayın Tarihi : 2.05.2024

02-05 Mayıs tarihlerinde ziyaretçilerini ağırlayacak olan "Burdur Teke Yöresi 9. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı" 'nın açılış törenine; Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Vali Yardımcısı Yasin Özcan, Hukuk Müşaviri Osman Dölek, kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Genel Meclisi Başkanı Levent Tokmaker, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, siyasi parti il başkanları,  İl Tarım ve Orman Müdürü Eyup ADIGÜZEL, kurum müdürleri, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş insanları, üreticiler, yetiştiriciler ve vatandaşlar katıldı.

Bölge çiftçisinin ihtiyaçlarını karşılamada öneme sahip olan ekipman, teknoloji, ürün ve bilginin sergilenerek paylaşıldığı, Burdur ve çevresinin yanı sıra ülke genelinden de sektörünün önde gelen firma ve markaların katıldığı 02-05 Mayıs tarihlerinde ziyaretçilerini ağırlayacak fuarın açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Vali Türker Öksüz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp ve Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay tarafından yapılan konuşmalar yapıldı.

Törende fuar kapsamında düzenlenen Kadın Çiftçi Bilgi Yarışmasında dereceye giren kadın çiftçilerimize ödülleri takdim edilmesinin ardından program, kurdele kesimi ve fuar alanında stantları ziyareti ile sonlandı.