T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

" Tarımda Kadın Eli " Bilgi Yarışması Burdur Teke Yöresi 9. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarına Damga Vurdu

Yayın Tarihi : 3.05.2024

​Teke Yöresi 9. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı Burdur İl Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün organizasyonuyla " Tarımda Kadın Eli Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yarışmaya Burdur Merkez, Ağlasun, Altınyayla, Bucak, Çavdır, Çeltikçi, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Tefenni ve Yeşilova'dan 11 kadın üretici katıldı.

Birinci olabilmek için kıyasıya mücadele eden 11 kadın üretici yarışmada sorulan, bitkisel üretim, hayvancılık, su ürünleri, organik tarım, arıcılık, desteklemeler gibi tarımın birçok alanından soruya doğru cevap vermek için mücadele etti. Renkli anlara sahne olan yarışmada 10 sorudan 9'una doğru cevap veren Çavdır Küçükalan Köyü kadın çiftçi Fatma Nur Dilmen birinci olurken, ikinci Gölhisar Merkez Makbule Kuşkonmaz, üçüncü ise Altınyayla Kızılkaya Köyü Nurgül Akkaya oldu. 

Birinciye 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL, üçüncüye 2.000 TL ödüllerini İl Tarım ve Orman Müdürü Eyup Adıgüzel'in elinden hediyelerini aldılar.